Jak wybrać plecak turystyczny?


Podczas uprawiania turystyki plecak z pewnością jest podstawą. Odpowiedni jego wybór może oszczędzić nam noszenia dodatkowego ciężaru, więc warto się nad tym zagadnieniem pochylić. Oczywiście podstawą do wyboru jest rodzaj turystyki jaką będziemy uprawiać, poniżej opisane do czego najlepiej sprawdzają się konkretnej pojemności plecaki.

Pojemności plecaków:

  • Do 15 litrów – idealnie nadaje się na dłuższy spacer, bez problemu pomieści dodatkowe ubrania takiej jak kurtka przeciwdeszczowa, małą przekąskę oraz wodę lub napoje.
  • 20 – 30 litrów pomieści rzeczy potrzebne do całodniowego wyjścia. Zmieścimy w nim zapasowe ubrania, prowiant i napoje. Właściciele psów znajdą miejsce na wodę również dla pupila.
  • 30 – 50 litrów – większe plecaki, które nadają się na weekendową przygodę. Znajdziemy w nim miejsce na dodatkową apteczkę, palnik turystyczny itd.
  • 50 – 70 litrów – takie plecaki są potrzebne do dłuższych wypraw, gdy konieczne będzie zabranie namiotu, karimaty oraz przedmioty, które „mogą się przydać”. Z taką pojemnością nawet długa lista akcesoriów się pomieści.

Jak spakować plecak turystyczny?

W przypadku mniejszych plecaków nie będzie problemy, ponieważ jego rozpakowanie i ponowne spakowanie nie zajmuje dużo czasu, jednak przy większych bagażach należy układać przedmioty strategicznie. Na wierzchu powinny się znajdować przedmioty, które mogą być potrzebne w każdej chwili – butelki z napojami, mapa, kompas itd.

Na dole powinniśmy układać rzeczy, które nie będą przydatne podczas wędrówki np. namiot, karimatę, śpiwór, palnik turystyczny. 

lecaki turystyczne dostępne w ofercie sprzedażowej na stronie DobreNarty.pl.