Smaczne, zdrowe i pożywne – batony białkowe dla sportowców


W życiu sportowca niezwykle ważna jest dieta. Chodzi zarówno o wystrzeganie się niezdrowych i tuczących produktów, jak i dostarczanie dużej ilości protein odpowiedzialnych za budowanie masy mięśniowej. Warto stosować odżywki i przekąski jak np. batony białkowe. Dlaczego? Bo ciężko przyswoić tak dużą ilość aminokwasów jedynie z tradycyjnych posiłków.

Ile protein trzeba jeść?


Jest to zależne od celu treningowego, jaki chce się osiągnąć. Osoby ćwiczące na redukcji, pragnące wyrzeźbić muskulaturę wykazują mniejsze zapotrzebowanie niż np. kulturyści starający się o znaczne zwiększanie obwodów swoich mięśni.

W przypadku tych drugich szacuje się, że minimalna wartość dobowego białka powinna wynosić 2 g na kilogram ciała. Jedynie przy takiej podaży i odpowiedniemu treningowi można notować przyrosty muskułów.

Dlaczego warto jeść batony białkowe?


Zapewnienie odpowiedniej ilości protein jedząc same zupy, kurczaki czy nabiał jest niemalże niemożliwe. Trzeba mieć naprawdę rozbudzony apetyt.

Dlatego warto jeść batony białkowe oraz zażywać specjalne odżywki. To świetny sposób na szybkie i łatwe uzupełnienie niedoboru protein wraz ze wszystkimi egzogennymi aminokwasami warunkującymi wzrost mięśni.

Poczytaj więcej na: https://swiatsupli.pl/batoniki-proteinowe