Dlaczego warto sięgnąć po odżywkę białkową po treningu?

odżywka białkowa

Odżywka białkowa to szybki i efektywny sposób na uzupełnienie aminokwasów dla osób aktywnych fizycznie. Dostarczając odpowiednich mikro i makroskładników wspomagamy proces regeneracji i wzmocnienia włókien mięśniowych, a to sprawia, że trening daje jeszcze lepsze rezultaty.

Jakie typy odżywek można kupić w sklepach?

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów odżywek białkowych, najlepsze i najdroższe są hydrolizaty białkowe. Wchłaniają się świetnie i dostarczają do organizmu dużo składników. Drugie w kolejności są izolaty białka, które mają dobry stosunek ceny do jakości, a ostatnią kategorią są koncentraty białka, które cechują się najmniejszym stopniem przetworzenia. Każda z tych form ma swoje zalety i może służyć jako dobre uzupełnienie zdrowej diety, żeby podnieść swoje wyniki sportowe.

Kiedy brać odżywkę?

Po pierwsze odżywka białkowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają trudność z uzupełnieniem białka z diety. Dobrze sprawdzają się jako zamiennik posiłku w ciągu dnia, zwłaszcza gdy nie masz czasu na przygotowanie pełnego dania.

Po drugie, odżywka białkowa najlepiej wchłonie się do 2 godzin po treningu. Dzięki temu mięśnie dostają odpowiednią porcję aminokwasów i unikniemy w ten sposób procesów katabolicznych. Dobrze sprawdza się uzupełnienie takiego shake’a białkowego porcją węglowodanów.

Dla kogo są suplementy białkowe?

  • Świetnie się sprawdza dla osób aktywnych fizycznie chcących zwiększyć swoje rezultaty sportowe
  • osobom zabieganym, które nie zawsze mają czas przygotować sobie posiłki
  • osobom chcącym zbilansować swoją dietę i mieć większą kontrolę nad ilością spożywanych kalorii w ciągu dnia