Dawkowanie jabłczanu kreatyny

jabłczan kreatyny 6pak

Kiedy zaczynamy przyjmować jakikolwiek suplement diety, bardzo ważne jest to, żeby stosować się do zaleceń producenta. Dzięki temu uda nam się uniknąć niepożądanych efektów ubocznych. Jak dawkować jabłczan kreatyny?

Jak dawkować jabłczan kreatyny?

Jabłczan kreatyny występuje w postaci proszku lub kapsułek – zobacz więcej na https://swiatsupli.pl/pl/98-jablczan-kreatyny. O ile przyjmowanie tabletek jest wszystkim znane, o tyle rozpuszczanie w wodzie proszku może być czymś nowym. Jest to jednak bardzo proste. Wystarczy, że wsypiemy odpowiednią ilość proszku do wody i rozmieszamy roztwór. To, ile mamy go zażyć będzie napisane na opakowaniu. Zazwyczaj jednak stosuje się go cyklicznie, czyli na przykład przez 4 tygodnie. Zwykle przyjmuje się od 5 do 10 gramów preparatu w ciągu doby. Możemy podzielić je sobie na porcje, lub wziąć całą zalecaną dawkę na raz.
Alternatywą dla tego sposobu przyjmowania jabłczanu kreatyny jest branie go ciągle, w stałych dawkach. Powinny one wtedy wynosić od 0,03 do 0,05 grama. Niezależnie od tego, na który sposób zażywania się zdecydujemy, najważniejsze jest to, żeby przyjmować je zgodnie z zalecaniami producenta. Tylko w ten sposób uda nam się uniknąć efektów ubocznych, które mogą być naprawdę nieprzyjemne. Tak czy siak, najważniejsza jest tutaj systematyczność, bez której nie uzyskamy żadnych efektów. 
Istotne jest też to, żeby pamiętać, że jabłczan kreatyny nie będzie działał od razu. Na skutki przyjmowania go będziemy musieli poczekać nawet do kilku tygodni. Wszystko jednak zależy od rodzaju środka, który przyjmujemy i tego, jak zachowuje się nasz organizm. Jest to więc sprawa bardzo indywidualna.