Getry do wyboru do koloru!


Getry to klasyczny element ubioru kobiecego. Dawniej element czysto użytkowy zapewniający dodatkową osłonę przed chłodem dziś modny dodatek i ciekawa alternatywa do typowych legginsów i spodni. Getry mogą też mieć pewne ważne funkcje, które zostaną przedstawione w artykule.

Getry kompresyjne – dla sportowców i krążeniowców

Pierwszym rodzajem getrów produkowanych na świecie w ilościach hurtowych i mających zastosowanie lecznicze są getry kompresyjne. Omawiany rodzaj getrów zapobiega szkodliwemu zastojowi krwi w naczyniach krwionośnych uciskając łydkę. Pomaga to w znacznym stopniu osobom z problemami z krążeniem w normalny funkcjonowaniu. Ponadto delikatny ucisk łydek zapewniany przez getry kompresyjne jest korzystny dla sportowców opóźniając zmęczenie w czasie długiego wysiłku oraz wspomagając regenerację powysiłkową.
Wspomniane getry hurt muszą jednak być wykonane z odpowiednich materiałów i we właściwy sposób by spełniały swoją funkcję.

Wykonanie kompresyjnych getrów

Kompresyjne getry hurt to wyzwanie dla producenta. W wytwórczości masowej liczącej miliony sztuk z jednej serii trzeba oprócz szybkiego tempa produkcji zachować jakość i parametry kompresyjne. Dokonuje się tego poprzez użycie odpowiednich technologii. Jednym ze sposobów jest zastosowanie wytrzymałej a zarazem niedrogiej dzianiny WrapKnit. Dodatkowo używa się szwów bocznych typu zig zag i autolap pozwalających zachować dużą elastyczność i wygodę. Sposoby te pozwalają na szybką, hurtową produkcję getrów.