Czas na białe szaleństwo!


Zima to nie tylko czas, który spędzamy z kubkiem gorącej czekolady. Sporty zimowe to wielka przyjemność oraz sposób na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ruchu. Co warto wiedzieć o narciarstwie? Jak przygotować się do pierwszego wyjścia na stok?

Jak zacząć?


Zima w górach jest piękna. Warto przekonać się o tym nie tylko z okien schroniska, ale również z narciarskich stoków. Przed rozpoczęciem przygody z nartami koniecznie trzeba się odpowiednio przygotować, tylko wtedy jazda na nartach będzie prawdziwą przyjemnością.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiednich nart. Osoby początkujące powinny wybrać elan narty, która są miękkie i szerokie. Dzięki temu utrzymanie równowagi stanie się łatwiejsze, a skręty nie będą kończyły się upadkiem.

Wybierając narty trzeba ich długość dostosować do wzrostu. Elan narty powinny sięgać do brody. Wyższe osoby mogą pozwolić sobie na kupno nart, które sięgają nosa.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!


Kask jest niezbędny. Musi on zapewniać bezpieczeństwo i być odpowiednio dopasowany. W sklepie należy przymierzyć kask. W trakcie mierzenia należy delikatnie potrząsać głową. Próba przesunięcia kasku powinna naciągnąć skórę, a nie zmienić jego lokalizację. Trzeba również wrócić uwagę, czy po kilku minutach nie występuje ucisk w żadnej części głowy.

Kolejnym elementem narciarskiego stroju, który ma wpływ na bezpieczeństwo są gogle, które chronią oczy w trakcie jazdy, a jednocześnie umożliwiają odpowiednią widoczność. Kolor szkieł musi być dobrany do intensywności słońca, które na stoku będzie dużo ostrzejsze niż wydaje się początkującym narciarzom.

Narty Elen można nabyć w tym miejscu.