Skitouring i narty skiturowe


Do każdej górskiej aktywności potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Tak samo rzecz się ma przy uprawianiu skitouringu. Jest to co prawda bardzo szerokie pojęcie, w którym góry zdobywa się na kilka sposobów. Jednak bez odpowiedniego sprzętu nic z tego nie będzie.

Czym jest skitouring?

Na początek kilka słów o tej formie aktywności fizycznej. Sport nie jest nowy ale popularnością cieszy się od jakiegoś czasu. Polega on na górskiej wspinaczce, na zjeździe z góry i na górskiej wędrówce po trudnych i nie zdobytych terenach. Skitouring to sport, który w pełni pozwoli zachłysnąć się z górami, poczuć ich bliskość w każdej formie i spędzić w nich bardzo ciekawie czas.

Co jest potrzebne do uprawiania skitouringu?

Odpowiedni sprzęt czyli narty skiturowe, buty i wiązania. Dobierając dobry sprzęt zapewnia się sobie zarówno komfort uprawiania danego sportu jak i maksimum bezpieczeństwa. Narty skiturowe charakteryzują się lekkością i odpowiednią szerokością. Są to podstawowe różnice, które wyróżniają je z grona wielu innych nart a przede wszystkim różnią od nart zjazdowych.
Dodatkowo narty skiturowe wyróżniają się również między sobą, konstrukcją, wagą i funkcjonalnością. Wszystko to dlatego, że skitouring występuje w trzech odmianach. Jest to sport idealny dla początkujących, bardziej aktywnych i tych już bardziej zawodowców. W każdym bądź razie każdy znajdzie coś dla siebie.
Obok nart istotne są wiązania, które bardziej przypominają wiązania w nartach biegowych. Mają one zluzowane pięty. Ważne są także buty, które muszą być idealnie dobrane do stóp osoby zajmującej się skitouringiem.

Narty skiturowe dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/narciarstwo/narty/narty-skitourowe/