Rowerowa jazda rowerem z amortyzatorem


Rower górski czy szosowy musi posiadać amortyzator, jednak rower miejski nie zawsze. Amortyzator w rowerze jest dzisiaj obowiązkowym elementem prawie każdego roweru, jest to nie tylko bezpieczeństwo, ale i także gwarancja zdrowia.
Decydując się na zakup roweru miejskiego możemy wybrać – rower sztywny czy amortyzowany. Biorąc pod uwagę stan dróg miejskich częściej skłonimy się ku tej drugiej wersji. Jednak dobrze jest wiedzieć, że amortyzatory rowerowe to nie zawsze same plusy.

Plusy i minusy

Amortyzatory rowerowe GoRide dają nam następujące plusy:
1. odczuwalny jest znacznie większy komfort jazdy na drogach nierównych i dziurawych.
2. nadgarstki rowerzysty odpoczywają, a jego stawy znoszą mniejsze obciążenia.
3. jazda rowerem z amortyzatorem daje większe bezpieczeństwo i możliwość zjechania z krawężnika o każdej wysokości.

Minusami w tym wypadku będzie;
1. znaczny ciężar roweru z amortyzatorem,
2. cena amortyzowanego roweru.
3. bardziej skomplikowane naprawy.

Amortyzatory rowerowe raczej bardziej sprawdzają się w trudnych warunkach jednak jeżdżąc takim rowerem po mieście znacznie ułatwiamy sobie życie.

Każdy dopasowuje rower sam do siebie

Bez amortyzatorów rowerowych jeździło się kiedyś, szczególnie w czasach PRL u. Dzisiaj rowery amortyzowane są coraz to bardziej popularne. Jednak każdy powinien dobrać rower odpowiedni do swoich potrzeb i możliwości. Czyli dobrze jest rower dopasować samemu do siebie i wtedy można mieć pewność, że komfort i przyjemność jazdy będzie najlepsza. Wybór zależy więc tylko od nas samych.