Nowoczesne gogle rowerowe

Gogle rowerowe czerwone

Ochrona narządu wzroku w trakcie uprawiana sportów rowerowych to podstawa. W trakcie intensywnych treningów i pokonywania kilometrów trasy, oczy kolarza narażone są na mocne słońce, które emituje szkodliwe dla wzroku promieniowanie UV. W celu ochrony zawsze powinno stosować się odpowiednio dobrane gogle rowerowe, które oprócz filtrów UV pełnia także jeszcze inne ważne funkcje.

Nowoczesne gogle

Oprócz standardowej ochrony przed promieniowaniem UV, nowoczesne gogle rowerowe posiadają szereg udogodnień. Rowerzyści bardzo często narzekają na to, że w zmieniających się warunkach pogodowych dochodzi do parowania szkieł. Jest to o tyle denerwujące, że rowerzysta nie zawsze ma możliwość przetarcia szkieł, z kolei te zaparowane, znacznie utrudniają jazdę. Niektóre z dostępnych na rynku modeli gogli posiadają specjalne otwory w szkłach, które to znacznie ułatwiają cyrkulację powietrza, a przy tym też eliminują problem zaparowanych szkieł. Takie rozwiązanie jest ogromnym udogodnieniem, zwłaszcza dla tych osób, które uczestniczą w wyścigach lub maratonach, a każde zatrzymanie się w celu ewentualnego przetarcia szkieł, naraża na stratę cennego czasu.

Soczewki fotochromatyczne

W najdroższych modelach gogli możemy z kolei znaleźć tzw. soczewki fotochromatyczne, które często określane są mianem inteligentnych soczewek, które reagują na światło, a następnie dostosowują się i dochodzi do przyciemnienia szkieł. Tak więc soczewki te działają w taki sposób, że przyciemniają się na słońcu i rozjaśniają się w cieniu.