Na co zwrócić uwagę kupując kask rowerowy?


Kask to najczęściej kupowany element przez rowerzystów. Nie można się temu dziwić. Bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze. Kask skutecznie chroni głowę rowerzysty podczas ewentualnego wypadku. Trzeba jednak wiedzieć, że kask kaskowi nie równy. Na rynku jest ich wiele rodzajów. Czy zatem kierować się wybierając kask?

Rozmiar kasku
Oczywiście kupując kask rowerowy w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Kask musi być bowiem odpowiednio dopasowany do głowy rowerzysty. W tym celu zawsze należy samemu kask przymierzyć. Zwłaszcza jeśli kupuje się go pierwszy raz. Najlepiej jest też przymierzyć kilka modeli, aby mieć pewność co do odpowiedniego rozmiaru.

Skorupa kasku
Jednak kaski rowerowe to nie tylko rozmiar, ale także ich skorupa. Trzeba przecież wiedzieć, że ludzie mają różne kształty głowy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia skorupa kasku. Może się bowiem zdarzyć tak, że kask co prawda będzie pasował rozmiarowo, jednak w tym czy innym miejscu będzie upijać.

Właściwa wentylacja
Dobre kaski rowerowe z GoRide muszą zapewnią odpowiednią wentylację głowy podczas jazdy. Jest to kolejny element, na który należy zwrócić uwagę wybierając kask. Dlatego ważna jest wielkość i liczba otworów.

Jak zatem widać wybierając kask rowerowy zwrócić należy uwagę na wiele elementów. Każdy z nich jest niezwykle ważne. Kask bowiem ma nie tylko zapewniać bezpieczeństwo podczas jazdy, ale także zapewniać odpowiedni komfort.