Z plecakiem na wycieczkę


Plecak na rower to bardzo istotny element wyposażenia jeżeli wybieramy się na dłuższe wypady i musimy zabrać kilka niezbędnych akcesoriów, a także picie czy jedzenie.

Dobrze dopasowane


Producenci plecaków prześcigają się w coraz to ciekawszych rozwiązaniach, które to mają umilić czas spędzony na jednośladzie. Przede wszystkim taki plecak na rower musi odpowiednio wyprofilowany, żeby dawać komfort w trakcie jazdy, szczególnie chodzi tutaj o plecy. Plecaki kolarskie są najczęściej wybierane są na dłuższe eskapady, wymagające przygotowania i zabezpieczenia chociażby kilku niezbędnych rzeczy. Są one raczej gabarytowo nie największe i mają opływowy kształt, są dobrze dopasowane do pleców, chociaż znaleźć można też takie modele, które są nieco większe dla tych, którzy lubią mieć więcej gadżetów przy sobie.

Z bukłakiem wygodniej


Warto też zwrócić uwagę na system wentylacji, a także nośny, od którego będzie zależał nasz komfort. Wiele osób nie wyobraża sobie plecaka rowerowego bez możliwości przymocowania do niego kasku, istotne są też systemy nawadniania, które są alternatywą dla bidonu z wodą. Coraz częściej zastępują je jednak bukłaki, z których można pić w trakcie jazdy przez wężyk z ustnikiem. Jest to wygodne rozwiązanie, poza tym w bukłaku zmieści się więcej wody, co nie jest bez znaczenia, gdy poruszamy się po odludnych terenach. Szczegółem, na który trzeba jednak zwrócić uwagę, są liczne elementy odblaskowe, w które plecak powinien być wyposażony, rowerzysta bowiem sam musi zadbać o swoje bezpieczeństwo.