Jak wybrać pokrowce na narty?


Należy mieć świadomość, że wybór pokrowca na narty nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Konieczne jest uwzględnienie najbardziej istotnych czynników. Czym dokładnie powinny charakteryzować się dobre pokrowce na narty?

Jakie cechy powinny posiadać dobre pokrowce na narty?

Omawiane produkty powinny przede wszystkim chronić narty przed przypadkowym zniszczeniem czy porysowaniem. Należy dawać sobie sprawę, że ochrona w formie pokrowców musi także działać w drugą stronę. Produkt powinien bowiem zabezpieczyć samochód czy ściany przed kantami nart.

Pokrowiec musi wykazać się odpornością na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Nie jest zatem zalecane zaopatrywanie się w niedbale wykonane i cienkie produkty. Pokrowce ponadto powinny być odpowiednio dostosowane do bardzo wygodnego transportowania.

Długość

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkt, który będzie od 5 do 10 cm dłuższy od nart. Warto zatem dokonać bardzo dokładnych pomiarów przed podjęciem decyzji o zakupie pokrowca. Oczywiście pokrowiec nie może być także zbyt duży.

Stan techniczny

Należy mieć świadomość, że stan techniczny ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Należy zatem zweryfikować czy wszystkie zapięcia lub klamerki są sprawne. Użytkownik powinien bardzo dokładnie przyjrzeć się mocowaniu rączek. Muszą one bowiem być przyszyte stabilnie przez producenta. Nie może być możliwości jakiegokolwiek odprucia czy poluzowania. Rekomendowany jest zakup pokrowca w specjalistycznym sklepie.

Pokrowiec na narty dostępne na KrakowSport.pl.