Zadbaj o zdrowie!


Kijki do nordic walking to obowiązkowy sprzęt dla każdego miłośnika pieszych wycieczek. Sprawdzą się zarówno w mieście, ale jak i na płaskich odcinkach szlaków turystycznych. Nordic walking od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i co roku, dołączają nowi fascynaci tego sportu.

Odpowiedni marsz zapewnia dobrą kondycję naszego organizmu. Sport ten przeznaczony jest dla każdego!  Zainteresuje on młode osoby, jak i starsze. Ważne jest wybranie odpowiedniej wysokości kijków, które muszą być dopasowane do danego wzrostu. Jak to sprawdzić?

Należy stanąć wyprostowanym, trzymać kijki nordic walking w rękach  zgiąć łokcie pod kątem 90 stopni. Rękojeść powinna być gładka oraz smukła. Wygodne uchwyty to podstawa dobrego treningu.  Warto też, zwrócić uwagę na paski mocujące, które zagwarantują większą stabilność podczas spaceru. 

Nordic walking to relatywnie młoda aktywność, gdyż tym sportem zaczęto interesować się w 1997 roku. To idealne połączenie sportu i rekreacji! Głównym zadaniem kijów nie jest podpieranie się, ale odpychanie się pod kątem 45 stopni od podłoża. Należy stawiać duże kroki, a wbicie kija powinno mieć miejsce między nogą zakroczną, a wykroczną. Natomiast odepchnięcie ma miejsce od linii pępka i sięga aż za biodro.

Ważna jest praca ramion przy relatywnie prostych łokciach. Podczas treningu aktywowane jest ponad 95% mięśni! Odciążone zostają stawy skokowe, biodra, kolana, a sylwetka się prostuje. Bez wątpienia, nordic walking to samo zdrowie! Idealna alternatywa dla spacerów!