Rękawice narciarskie – ważny element ekwipunku


Odpowiednie narty, buty, kask, kombinezon gogle – to elementy ekwipunku narciarskiego, którym przywiązuje się najwięcej uwagi. Nie należy jednak zapominać o odpowiedniej ochronie tych części ciała, które marzną najszybciej: dłoni. Ciepłe rękawice narciarskie to absolutna podstawa, od której zależy komfort termiczny. Poza tym, rękawice narciarskie chronią dłonie przed urazami, a odpowiednio dobrane nie ograniczają precyzyjnych ruchów dłoni. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawic narciarskich?

Rękawice nie tylko chronią dłonie przed odmrożeniem, ale też zapewniają komfort i wygodę podczas szusowania – dlatego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów przy ich kupowaniu.

Na rynku dostępne są różne fasony rękawic: jednopalczaste i pięciopalczaste. Jednopalczaste lepiej chronią przed zimnem, jednak drugi wariant zapewnia większą swobodę ruchów. Należy zastanowić się, która z tych cech jest dla nas bardziej istotna. Równie duże znaczenie ma materiał, z którego wykonano rękawice – koniecznie musi być odporny na przemakanie, a najlepiej, jeśli jest wyposażony w oddychające membrany.

Dodatkowo, ciepłe rękawice narciarskie posiadają odpowiednie wypełnienie, dlatego warto sprawdzić, jakiego rodzaju ociepliny użyto to jej wykonania. 

Rękawice narciarskie – skórzane czy z tworzywa sztucznego?

Zdecydowana większość rękawic dostępnych na rynku to rękawice wykonane z tworzyw sztucznych, na przykład poliestru z domieszkami innych materiałów. Warto jednak rozważyć też zakup skórzanych rękawic narciarskich, które posiadają właściwości antypoślizgowe i walory estetyczne.

Poza tym, taki rodzaj materiału to gwarancja wytrzymałości – przy wykorzystaniu odpowiednie ociepliny skórzane rękawice mogą być jednocześnie ciepłe i wygodne.