Jak wybrać narty dla dziecka?

narty-rossignol

Narty Rossignol Hero cieszą się wielką popularnością. Nie ma się czemu dziwić. Powoduje to nie tylko dobry marketing, ale również właściwości. Chociaż, dobierając narty nie można patrzeć tylko na reklamy, ale również na wiele innych aspektów. W szczególności, jeżeli chodzi o narty dla najmłodszych narciarzy.

Lekkie narty dla dzieci

Narty Rossignol są dobre. Mogą służyć dzieciom. Aczkolwiek, trzeba wziąć pod uwagę ich wagę, jak również długość. Najmłodsi obywatele stoków muszą mieć lekkie narty, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemów z prowadzeniem ich podczas nauki. Muszą one również być krótkie, dzięki czemu będą one charakteryzować się łatwością prowadzenia. Co jeszcze trzeba wiedzieć o takich nartach dla dzieci? Dla dzieci do sześciu lat, narty powinny być krótsze o 20 lub nawet 30 cm od ich wzrostu.

rossingol logo

Narty powyżej siódmego roku życia

A jakie Rossignol narty dla dzieci nieco starszych? Jakie aspekty są ważne? Pod uwagę bierze się nie tylko wzrost, ale również wagę. Jeżeli chodzi o długość, to powinny one sięgać do ramion, ewentualnie do brody. Aczkolwiek, biorąc pod uwagę fakt, im dziecko jest cięższe, tym długość nart powinna być dłuższa.

Tak, ciężko będzie dobrać narty dla najmłodszych. W szczególności, jeżeli sami rodzice nie mają w tej kwestii doświadczenia. O poradę zawsze można zapytać samego instruktora nauki jazdy. Może nie pójdzie on z dzieckiem do sklepu na zakupy. Na pewno jednak posłuży rodzicom poradą, dzięki czemu Ci wybiorą coś, co ułatwi dzieciom naukę jazdy.