Worki wodoszczelne – które będą najlepsze?

worek wodoszczelny 50l

Kompletowanie ekwipunku na wyprawę rowerową to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli planuje się cały swój dobytek przewozić w sakwach. W takim przypadku należy zwrócić uwagę szczególnie na dwie kwestie – po pierwsze, aby zabrać ze sobą wszystko co niezbędne, a po drugie aby ograniczyć się do rzeczy wyłącznie koniecznych – w przeciwny razie trzeba będzie jechać na mocno przeciążonych rowerach. Do przewozu rzeczy na wyprawie rowerowej nadają się sakwy oraz worki – najlepiej jeżeli będą one wodoszczelne.

Jak wybrać dobry worek wodoszczelny?wodoszczelny worek

W pierwszej kolejności należ określić to, jak duży worek będzie potrzebny. Worki wodoszczelne produkowane są bowiem w różnych rozmiarach – spotkać można zarówno takie, które mają 15 litrów pojemności, jak i takie, o pojemności 60 litrów. Na wyprawę rowerową optymalny będzie worek pomiędzy 15-30 litrów. Większe worki mogą okazać się mało praktyczne w przewożeniu.

Co można przewozić w takim worku?

Worek wodoszczelny od SportBody.pl nadaje się do przewozu wszelkich rzeczy, które nie powinny zmoknąć – może to być zarówno śpiwór, dokumenty jak i ubrania. Oczywiście warunkiem pełnej wodoszczelności każdego worka jest jego odpowiednie zamknięcie. Tylko właściwe zrolowanie górnej części worka, najlepiej czterokrotne, zapewni jego stu procentową nieprzemakalność. Dokładnie zamknięty worek wodoszczelny można przytwierdzić do bagażnika rowerowego przy pomocy specjalnych elastycznych linek, które zagwarantują jego stabilność podczas jazdy. Worki wodoszczelne sprawdzą się zarówno podczas krótkich wypadów rowerowych, jak i na dłuższe wyprawy.