Rowery elektryczne – idealne do pracy

rowery elektryczne

Jazda na rowerze to właściwie same zalety. Poprawa zdrowia, lepsze samopoczucie oraz korzyści finansowe i ekonomiczne, jeśli rower będzie użytkowany jako środek transportu do i z pracy. Jednak to właśnie w jeżdżeniu do pracy tkwi jedyna potencjalna wada rowerów.

Minusy jazdy na rowerze

Praca, a szczególnie ta w warunkach biurowych lub w bliskich relacjach z klientami, wymaga nienagannego wyglądu i prezencji. Codzienna jazda na rowerze do pracy może te wymagania utrudniać. Nie ma co się oszukiwać, człowiek po przejechaniu dłuższego odcinka na rowerze traci swoją świeżość. Pewnym rozwiązaniem jest korzystanie z prysznica w pracy, jednak nie wszędzie są ku temu odpowiednie warunki.

Innym rozwiązaniem na pogodzenie jazdy do pracy na rowerze z trzymaniem w niej odpowiedniego fasonu są rowery elektryczne (takie jak te).

Czym jest rower elektryczny?

Na pierwszy rzut oka rower elektryczny prawie niczym się nie różni od zwykłego roweru. Dopiero po bliższym przyjrzeniu da się zauważyć zamocowany silnik elektryczny, niewielkich rozmiarów akumulator i sterowanie zainstalowane w kierownicy.

Napęd elektryczny może być wykorzystywany na dwa sposoby: jako wspomaganie tradycyjnego i jako główna jednostka napędowa. Innymi słowy silnik elektryczny może rowerzyście pomagać pokonywać trudniejsze odcinki, co wpłynie na jego mniejsze zmęczeni, lub też całkowicie wyręczyć rowerzystę w napędzaniu roweru, co całkowicie wykluczy u niego zmęczenie.