Rower miejski jako wygodny i bezpieczny pojazd w ruchu drogowym

rower miejski

W przestrzeni miejskiej coraz trudniej jest przemieszczać się samochodami na zatłoczonych jezdniach. Warto więc wybrać o wiele praktyczniejszą opcję. Zakup odpowiedniego roweru to niezbyt kosztowna inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Na jednośladzie łatwiej jest pokonywać utrudnienia komunikacyjne na trasie. Jazda na rowerze w mieście doskonale wpisuje się w trend ochrony środowiska naturalnego.

Czym charakteryzuje się rower miejski?

Tego typu pojazd przeznaczony jest do pokonywania równych i twardych powierzchni. Specjalna konstrukcja powoduje, że jazda nie sprawia większego wysiłku. Liczy się też umiarkowany ciężar, gdy zachodzi potrzeba wniesienia roweru do tramwaju lub na piętro. Każdy rower miejski z greenbike.pl posiada specyficzne cechy:

  1. duże koła, szerokie opony,
  2. wygodne amortyzujące siodełko,
  3. wyprofilowana i podniesiono wysoko kierownica,
  4. wykonanie z lekkiego aluminium,
  5. solidna rama,
  6. niezawodne hamulce,
  7. błotniki i osłony łańcucha dla ochrony odzieży,
  8. wyposażenie w bagażnik lub kosz na zakupy.

Wygoda i bezpieczeństwo jazdy rowerem miejskim

Konstrukcja roweru miejskiego umożliwia utrzymanie wyprostowanej pozycji za kierownicą. Jest to ważne dla zachowania prawidłowej sylwetki. Duże koła wpływają na dynamiczną jazdę bez nadmiernego wysiłku. Szerokie opony gwarantują dobrą przyczepność jednośladu do podłoża.

Dużą rolę odgrywa wyposażenie dodatkowe. Bagażnik jest niezbędny do przewożenia podręcznych zakupów. Światła odblaskowe z przodu i z tyłu roweru miejskiego są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Cechy konstrukcyjne i wysokie walory użytkowe sprawiają, że jazda rowerem miejskim jest naprawdę komfortowa.

W czasach gdy kładzie się duży nacisk na dbałość o zachowanie czystości środowiska, najlepszą opcją do przemierzania ulic miejskich jest pojazd bezsilnikowy. Nie emituje on toksycznych spalin, a więc nie zagraża lokalnej zieleni i zabytkowym budowlom.