Rower dla dziecka – jaki warto wybrać?

Rowery dla dzieci koła 24"

Kupując pierwszy rower dla dziecka, daje się mu możliwość rozpoczęcia niezwykłej przygody. Pozwala to dziecku rozwinąć umiejętności związane z przemieszczaniem się po drogach, a także widzeniem przestrzennym. Jazda na rowerze jest zdrowa i pomaga rozładować nadmiar energii. Rower, żeby spełniać swoje zadanie, musi być dobrany odpowiednio do wzrostu dziecka. W przypadku najmłodszych duże znaczenie ma także wygląd. Dostępnych jest także wiele różnych modeli. Na jaki się zdecydować?

Rower do nauki jazdy

Małe dzieci mogą zacząć od rowerów biegowych. Jest to połączenie chodaka z rowerkiem, a do przemieszczania się niezbędne jest odpychanie się nogami. Nieco starsze dzieci mogą przemieszczać się na rowerach, które mają doczepiane koła lub uchwyt dla rodzica. Zakończywszy naukę, dziecko na pewno zechce przemieszczać się na rowerze samodzielnie. Kluczowym parametrem jest rozmiar kół, co przekłada się na wielkość samego roweru. Jeżeli rodziców interesują odpowiednio dobrane rowery dla dzieci koła 24″ będą odpowiednie dla pociechy w wieku 8-12 lat.

Jazda na rowerze:

  • Wspomaga rozwój psychofizyczny dziecka
  • Uczy nowych umiejętności
  • Pozwala na bezpieczną komunikację
  • Rozwija koncentrację oraz koordynację ruchów

Jednoślad dla starszego dziecka

Do jazdy na tak dużym rowerze wskazany jest wzrost od 135 do 155 centymetrów. Dla dziecka kluczowe jest to, żeby nauczyło się jeździć w bezpiecznych warunkach. Rower musi posiadać dobre hamulce. Odpowiednie przerzutki są w stanie skutecznie wspomóc dziecko podczas jazdy pod górkę. Opanowanie takiej umiejętności jak jazda na rowerze jest wyjątkowo praktyczne dla każdego dziecka i pozwala na wspaniałą rekreację w przyszłości.