Rower, czyli świetny pomysł na aktywny wypoczynek

rower 24 cale

Jazda na rowerze to bardzo popularna forma zarówno aktywności fizycznej, jak i wypoczynku. Z każdym rokiem infrastruktura rowerowa, taka jak ścieżki czy miejsca do serwisowania jednośladów, rozwija się, dzięki czemu coraz więcej osób wybiera właśnie rower. Jakie są zalety jazdy na rowerze i jak wybrać taki, na którym będzie ona komfortowa?

Połącz zwiedzanie pięknych miejsc z aktywnością fizyczną

Rower jest traktowany przez wiele osób nie tylko jako narzędzie do uprawiania sportu, ale również jako doskonały środek transportu. Poruszając się rowerem można dotrzeć do wielu pięknych miejsc, co byłoby trudne do zrobienia samochodem. Właśnie ten czynnik poznawania ciekawych miejsc, poruszania się malowniczymi trasami sprawia, że popularność rowerów stale rośnie. W Polsce jest wiele urokliwie położonych ścieżek rowerowych, m.in. Mazurska Pętla Rowerowa, ścieżka R10, która rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, czy też Szlak Doliny Baryczy na Dolnym Śląsku. 
Oczywiście jazda na rowerze jest też świetna dla naszego zdrowia. Poprawia kondycję, ma dobry wpływ na układ krążeniowy, a także wzmacnia mięśnie i spala kalorie. Regularne treningi są więc świetne np. dla osób, które chcą schudnąć, robiąc to w przyjemny sposób.

Rower 24 cale, górski, z bagażnikiem – czyli jak dobrać odpowiedni rower

Wybór dobrego roweru ma ogromny wpływ na komfort jazdy. Każdy ma swoje indywidualne preferencje i to właśnie nimi powinno się kierować przy kupnie jednośladu. Osoby, które lubią wycieczki, powinny zastanowić się nad wyborem np. roweru górskiego, z kolei do jazdy po mieście idealny będzie rower miejski. Duże znaczenie ma też rozmiar opon – dzisiejszy rower 24 cale sprawdzi się dla nieco starszych dzieci, natomiast dorośli powinni wybierać rowery o oponach minimum 26 cali. Przy ich wyborze należy kierować się wzrostem – rower 24 cale przeznaczony jest dla dzieci od 125 do około 150 cm.