Czy warto kupić buty SPD MTB?

buty spd mtb

Osoby, które jeżdżą regularnie na rowerze powinny posiadać buty SPD MTB, które znacząco ułatwiają jazdę. Oczywiście same buty nie sprawią, że zawodnik nagle zacznie wygrywać wyścigi, ale diametralnie zmienia się komfort i efektywność jazdy.

Czym są buty SPD MTB?

Wybór podstawowych rodzajów butów na rower jest bardzo duży, ale najprostszy podział zakłada buty ze zwykłą podeszwą oraz buty SPD, czyli przeznaczone do pedałów zatrzaskowych. Można powiedzieć, że są to buty, które przejęły całkowicie rynek rowerowy i są obecnie wykorzystywane we wszystkich odmianach kolarstwa. W GoRide można wyróżnić buty SPD MTB, czyli do pedałów górskich oraz buty szosowe. Modele butów SPD MTB są wyposażone w metalowy blok, który zapewnia pewne połączenie zatrzaskując się w pedale. Dzięki takim butom można wyregulować pozycję stopy na pedałach i uzyskać lepszą efektywność pedałowania.

buty spd mtb

Zastosowanie obuwia MTB

Obuwie MTB sprawdzi się idealnie, jeśli zależy Ci na systemie SPD, ale chcesz też poruszać się pieszo. Jeśli podczas jazdy na ostrym kole potrzebujesz jakiejś formy wpięcia, to ten rodzaj butów będzie idealny. Buty SPD MTB zapewniają ochronę przed uderzeniami i są bardzo wytrzymałe, ale wielu ludzi używa ich także do chodzenia po mieście. Nie da się jednak ukryć, że decydującą kwestią dla większości osób jest wygląd, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki outfit. Na sam koniec wypada jeszcze wspomnieć o tym, że buty SPD sprawdzą się dobrze podczas wycieczki na szlaku górskim.