Na co zwrócić uwagę wybierając stanik sportowy?


Biustonosze sportowe odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Pamiętać należy o tym, że tylko odpowiednio dobrany stanik sportowy podtrzymywać będzie biust, dzięki czemu będzie można liczyć na wysoki komfort podczas treningu.

Na co w szczególności zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na obwód. Według wielu specjalistów idealny stanik sportowy powinien być nieco ciaśniejszy w obwodzie niż zwykły biustonosz, który noszony jest na co dzień. Pamiętać należy jednak o tym, że nie może być on zbyt ciasny ponieważ krępować będzie ruchy. Dobrze dopasowany stanik w żadnym wypadku nie powinien przesuwać się do góry przy gwałtownych ruchach. Bardzo ważną rolę odgrywa oczywiście miseczka. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby miseczka biustonosza obejmowała całą pierś. W sytuacji, gdy miseczka nie będzie idealnie przylegać do ciała, to należy rozejrzeć się za innym rozmiarem.

Czym wyróżniają się najlepsze staniki sportowe?

Wysokiej klasy staniki sportowe bardzo często wyposażone są w ramiączka, które można w każdej chwili wyregulować. W dużej mierze to właśnie dzięki regulacji można ustawić biustonosz w taki sposób, aby piersi podtrzymywane były na odpowiedniej wysokości. Jak łatwo się domyślić ogromną rolę odgrywa również sam materiał. Bielizna sportowa koniecznie musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie podrażniają skóry i swobodnie przepuszczają powietrze. Przy dużym wysiłku sprawna cyrkulacja powietrza odgrywa kluczową rolę. Wśród wielu kobiet dużym zainteresowaniem cieszą się usztywniane biustonosze sportowe, które posiadają charakterystyczne fiszbiny. Tego typu modele są najlepszym wyborem dla kobiet z dużym biustem. Do wyboru są także staniki bez fiszbin, w których biust podtrzymywany jest elastyczną taśmą.