Zamienny grzybek do trampoliny

Ogrodowa trampolina to marzenie każdego dziecka. Ponadto jest także świetną formą aktywności, która rozwija zdolności motoryczne i psychoruchowe naszych maluchów.

Prosto ze Stanów

Moda na przydomowe trampoliny ogrodowe pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Stamtąd przywędrowała do krajów Europy Zachodniej. Teraz jest obecna także coraz częściej w polskich ogródkach. Podczas zakupu trampoliny należy pamiętać o kilku ważnych kryteriach. Jednym z nich jest dostępność części zamiennych. Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, kiedy pęknie grzybek do trampoliny (zobacz szczegóły) i całe urządzenie będzie stać bezczynnie w ogrodzie. Problemem nie będą stracone pieniądze, ale smutne miny naszych małych pociech.

Inne ważne parametry, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze trampoliny to jej średnica, rodzaj siatki zabezpieczającej oraz konstrukcja. Należy pamiętać, że upadek nawet z niewielkiej wysokości, kilku metrów, może doprowadzić do bardzo poważnych w skutkach uszkodzeń ciała. Dlatego szczególną uwagę należy zwracać na jakość zewnętrznych i wewnętrznych siatek zabezpieczających, sprężyn oraz elementów mocujących. Każdy grzybek do trampoliny ma tu kluczowe znaczenie. Może on decydować o bezpieczeństwie korzystającego z niej dziecka.

Trampolina to świetna i zdrowa zabawa oraz alternatywa dla smartfonów, komputerów i tabletów, które w dzisiejszych czasach zawładnęły czasem wolnym dzieci i młodzieży.